food, recepten
Een reactie plaatsen

Quinoa-burger met passievruchtensaus

Om nog een klein beetje in Peru-sferen te blijven deze keer een quinoa-burger. We eten, geïnspireerd door onze dochter, steeds vaker vegetarisch en ook mijn disgenoten missen het vlees steeds minder.

IMG_7517

Ingrediënten: 100 gram quinoa, zoete aardappelpuree, geitencrèmekaas, een halve winterwortel, halve prei, 1 sjalotje, een knoflookteentje, zout, een eigeel en een beetje bloem of verkruimeld oud brood om de burgers te bestuiven. 

voor de saus: 3 passievruchten, een eetlepel abrikozenjam en water voor de juiste dikte.

Kook de quinoa en maak de zoete aardappelpuree van een flinke aardappel. Voeg hier een beetje geitencrèmekaas aan toe om het romiger te maken. Snijd de wortel, het sjalotje  en prei fijn en knijp het knoflookteentje erover en het eigeel erdoor. Meng alles en breng op smaak met zout.

Maak balletjes of burgers en rol deze door een beetje bloem of door het verkruimelde oude brood. Allebei is het lekker maar het geeft een heel ander mondgevoel. Bak de burgers in een beetje koolzaadolie  in een koekenpan.

Maak ondertussen de saus door heel simpel de ingrediënten in een pannetje op te warmen. Doe vervolgens door een zeef om de pitjes van de passievruchten eruit te halen. Doe op de burgers en rooster een beetje little gem voor erbij.

img_7520.jpg

 

 

 

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s